امروز کارکرد احزاب تنزل پیدا کرده است

1

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی گفت: امروز کارکرد احزاب تنزل یافته است و صدای احزاب به بلندی گذشته نیست.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، مجتبی شاکری عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران و دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی صبح امروز(پنج شنبه5 بهمن) در هفتمین کنگره جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی، با بیان اینکه نظام مجموعه ای از زیر نظام هایی است که کارکرد خوش را دارد و ممکن است از چند جنبه دچار ضعف شود، گفت: اگر ما مجموعه این عوامل که عملکرد نظام را تشکیل می دهند به درستی نقد کنیم خروجی آن این می‌شود که در هر مرحله جلوتریم.

این فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد: نباید نقش دشمن را نادید گرفت و الا دچار خودزنی می شویم و پیامدهای متعددی خواهد داشت. در دوره امامت امام راحل، شرایطی پیش می آمد که امام تذکر می‌دادند و برای تنظیم شرایط امام نکاتی را مطرح می‌کردند. در دوره ما هم نیازمندیم که خودمان را با ادبیات و کلیدواژه های رهبری تنظیم کنیم.

وی افزود: الان کارکرد احزاب تنزل یافته است و صدای احزاب به بلندی گذشته نیست و می شود به این گزاره توجه کرد که “هر فرد یک رسانه و یک حزب”، در حال تحقق است. شعار هر فرد یک رسانه با فناوری های جدید تحقق یافته و کارکرد احزاب نیاز به بازخوانی مجدد دارد.

شاکری با بیان اینکه ما ممکن است از یک منظر مدعی شویم که همه کاستی مربوط به رقیب ماست، گفت: اگر ما نتوانستیم راهبردهای رهبری را به درستی منعکس کنیم و محقق کنیم میدان رقابت را از دست می دهیم.

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: من اعتقادم بر این است نظام ما الهی است و به ساختارها اعتماد داریم اما اگر در موضعی نتوانستیم سنگر را حفظ کنیم باید آسیب شناسی کرد. اگر در انتخاباتی ساختار دست افراد دیگری قرار گرفت دست بسته نیستیم و می شود از ظرفیت های دیگری استفاده کرد و قبل اینکه مسئولی در مجلس مورد محاکمه قرار بگیرد در محضر رسانه مورد نقد و محاکمه قرار می گیرد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها غیرفعال است