اقتصاد مقاومتی با حرکت به‌سمت اقتصاد غیرنفتی محقق می‌شود

1

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی با حرکت به‌سمت اقتصاد غیرنفتی محقق می‌شود، گفت: مشکلات اقتصادی کشور با شعار رفع نمی‌شود.

مجتبی شاکری عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه مشکلات اقتصادی کشور با شعار رفع نمی‌شود و باید اقتصاد مقاومتی در عمل اجرایی شود، گفت: دوام، ثبات و اقتدار کشور بستگی به اجرایی شدن منویات مقام معظم رهبری در بحث  اقتصاد مقاومتی دارد که نمایندگان مجلس و دولتمردان باید در این جهت گام بردارند.

وی با  تأکید بر اینکه باید تلاش شود از وابستگی کشور به فروش نفت کاسته شود، ادامه داد: امروز بیشترین درآمد دولت از فروش نفت حاصل می‌شود که به‌ضرر کشور است که در همین راستا باید برای کاهش وابستگی‌ها به‌سمت اقتصاد غیرنفتی برویم.

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران با ابراز اینکه درآمد حاصل از فروش نفت باعث شده برای توسعه کشور روی مؤلفه‌های دیگر کار نشود، تصریح کرد: بخش‌هایی مانند کشاورزی و صنعت‌هایی که مولد هستند، می‌توانند از وابستگی کشور به خارج بکاهند که در همین راستا به این بخش‌ها باید توجه بیشتری شود.

شاکری با تذکر “باید با سرلوحه قراردادن اقتصاد مقاومتی به‌دنبال خارج کردن کشور از رکود فعلی باشیم” افزود: اگر بخواهیم از بن‌بست اقتصادی خارج شویم باید راه مقاومت را اگرچه راه سختی است در پیش بگیریم.

وی با اعلام اینکه وابستگی اقتصادی به خارج زیان‌های فراوانی برای کشور دارد، گفت: بسیاری از کشورها به‌دلیل وابستگی دچار وارونگی و فروپاشی شده‌اند که نمونه‌اش اتحاد جماهیر شوروی است که باید با در پیش گرفتن اقتصاد مقاومتی و قوی کردن اقتصاد کشور از طریق توانمندی داخلی توطئه‌های استکبار جهانی ضد جمهوری اسلامی ایران را خنثی کنیم.

 

این گفت و گو را در سایت خبرگزاری تسنیم مشاهده بفرمائید.

دیدگاه ها غیرفعال است