اعتمادآنلاین قابل اعتماد نیست

1

روز جمعه مورخ ۲۱ آذر طی تماس خبرنگار اعتمادآنلاین برای مصاحبه، گفتم ذهنیت مثبتی در مورد مصاحبه با روزنامه اعتماد ندارم. گفت اعتماد آنلاین زیر نظر آقای الیاس حضرتی نیست…

 

 

روز جمعه مورخ ۲۱ آذر طی تماس خبرنگار اعتمادآنلاین برای مصاحبه، گفتم ذهنیت مثبتی در مورد مصاحبه با روزنامه اعتماد ندارم. گفت اعتماد آنلاین زیر نظر آقای الیاس حضرتی نیست. گفتم مشروط بر اینکه ویرایش نهایی با من باشد می پذیرم. متن ارسالی ایشان نشان داد بی اعتمادی من بی دلیل نبود. «تقطیع جملات» و «تحریف» محتوا تا آنجا که سه قوه را در حال جدالی عبس و هیاهو برای هیچ نشان دهد. من با ویرایش متن ارسالی، متن نهایی را حسب قرار برای ایشان فرستادم. متوجه شدم متن تنظیمی خودش را در صفحه اول بارگذاری کرده و پافشاری دارد که ویرایش شما تغییر چندانی با متن منتشره ندارد. اعتراضم را از طریق فایل صوتی به سردبیر و خبرنگار منتقل کردم که یا به وعده داده شده عمل کنید و یا فایل صوتی مصاحبه من را در اعتماد آنلاین منتشر کنید. نه متن مورد تایید من را گذاشتند و فایل صوتی را بارگذاری کردند. یقین کردم «اعتمادآنلاین قابل اعتماد نیست». آنچه در پی می‌آید متن ویرایش شده من در مصاحبه ای است که خبرنگار برای من ارسال کرد.

مجتبی شاکری دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی، در گفت‌وگو با اعتماد‌آنلاین:

مردم به این حس رسیده‌اند حقوق‌شان تضییع می‌شود/  برخورد با ناكارآمدی‌ها واجب است

مجتبی شاکری گفت: باید باور کرد مردم به این حس رسیده‌اند كه حقوق‌شان تضییع می‌شود كه دستگاه‌هایی چون قوای قضاییه و مقننه به سهم خودشان و دولت هم با توجه به موقعیتی كه دارد، برای كاهش دغدغه‌های عمومی تدبیر های لازم را انجام بدهند.

اعتماد‌آنلاین! اوج‌گیری ناكارآمدی‌های دستگاه اجرایی مردم را به طور جدی گرفتار كرد است تا بتوان اینطور گفت كه در چنین موقعیتی دستگاه‌‌های مسئول ، باید همه همت‌شان را برای از میان برداشتن مانع‌های موجود خرج كنند.

مجتبی شاکری دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با اعتماد‌آنلاین در این‌باره اظهار داشت: در شرایطی كه مانع‌‌های موجود مردم را در تنگناهای دشوار معیشتی قرار داده است، حتما لازم است درک صحیح و کارشناسی از مشکل مخصوصا در نظام مدیریتی مورد توجه قرار بگیرد و همه سعی‌شان را برای فائق آمدن در ناکارآمدی ها بکار بگیرند. نباید «ضرورت اتحاد» دلیلی بر بی‌توجهی به مطالبه‌های مردم و تضییع حقوق عامه قرار گیرد. باید باور کرد مردم به این حس رسیده‌اند كه حقوق‌شان تضییع می‌شود كه دستگاه‌هایی چون قوای قضاییه و مقننه به سهم خودشان و دولت هم با توجه به موقعیتی كه دارد، برای كاهش دغدغه‌های عمومی تدبیر های لازم را انجام بدهند.

عضو  پیشین شورای شهر تهران در ادامه سخنانش گفت: این توضیح را هم لازم می‌دانم كه نقد و نظر نه تنها هیچ  جای نگرانی ندارد، بلكه لازم هم است و همچنین نشانه‌ای بارز از حیاتِ جامعه مطالبه‌گر است. اشكال اما در جایی خودنمایی می‌كند كه نظرها از دایره اخلاق و كارشناسی خارج شود و در نتیجه فضای جامعه را تنازعی كند. تاكید اما چیزی جز این نیست كه برخورد با ناكارآمدی‌هایی كه معیشت مردم را به شدت تحت فشار قرار داده است، واجبی است كه بی‌توجهی به آن با هیچ توجیهی پذیرفتنی نیست. به هرحال مصلحت نظام و آرامش مردم در هر شرایطی باید مدنظر تصمیم‌گیران و دست‌اندركاران قرار بگیرد.

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی همچنین تصریح كرد: اگر در بحث نقد و نظر داوری مقام معظم رهبری را فصل الخطاب بدانیم، ایشان مكرر درباره اقتصاد، بی‌اعتمادی به دشمن و وضعیت معیشت مردم توصیه‌های لازم را مطرح كرد‌ه و همچنین مكرر از دولت خواسته‌اند كه برای اداره امور از مدیرت جوان با روحیه انقلابی و جهادی استفاده كند. اما متاسفانه دولتی‌ها با سوء‌مدیریت‌شان شرایط زندگی را برای مردم دشوار كرده‌اند. به عنوان مثال نظارت لازم به افزایش قمیت‌ها، قاچاق کالا در صادرات و واردات و رعایت شدن حقوق مردم در واگذاری اموال دولتی به بخش خصوصی اصلا وجود ندارد و شاهد افشاگری  ویژه خواری هایی از این دست است .

وی توضیح داد: وقتی مردم  در اخبار می‌شنوند كه تریلی _تریلی كالای قاچاق به كشور وارد می‌شود، از دولت این توقع میرود که ناظر بی تفاوت نباشد تا سوداگران و ویژه خواران نتوانند حقوق عامه را بی کمترین وحشت از قانون تضییع كنند. دولت تدبیر و امید نمی بایست با تزریق دلار ۴٢۰۰ تومانی شرایط را برای ویژه خواران و قاچاقچیان مهیا میكرد تا با عملیات سودجویانه نفس تولید و تولید کننده قطع شود. عمل دستگاه اجرایی میتوانست بر اساس راهبرد مقام معظم رهبری باشد که فرمودند اگر كالایی كه در داخل تولید می‌شود،‌ با قاچاق به كشور وارد شد،‌ آن را به آتش بکشید. اینگونه هم به تولید خدمت میکرد و هم مانع ورود کالای قاچاق میشد. اصلاح وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم میتواند با همکاری و همدلی سه قوه به مسیر صحیح خود برگردد.

مجتبی شاکری در پایان  گفت:  شرایط بسیار سخت است. به همین دلیل لازم است همه تلاش‌شان را برای انجام صحیح ماموریت‌های‌شان برای كارآمدی نظام اجرایی به‌كار بگیرند.

دیدگاه ها غیرفعال است