اصولگرایان قویاً بر صیانت از حق نظارت شورا ایستاده‌اند/ برخی مصاحبه‌ها سازمان یافته است

2

رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه اصولگرایان قویاً بر صیانت از حق نظارت شورا ایستاده‌اند‌، از اظهارات برخی اعضای اصلاح طلب که اصولگرایان را متهم به کوتاهی در امر نظارت کرده‌اند، انتقاد کرد.

مجتبی شاکری در جلسه غیرعلنی امروز شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور با ابراز امیدواری برای همدلی و وحدت جهان اسلام مقابل شجره ملعونه آل سعود ، اظهار کرد: برخی از اعضای شورای شهر در مصاحبه‌های خود طی چند روز اخیر اصولگرایان شورا را متهم می‌کنند که جاده صاف‌کن شهرداری شده‌اند. این اظهارات نه تنها بی‌انصافی، بلکه دروغ و تهمت است. بنابراین توصیه می‌کنم دوستان قدری بیشتر رعایت تقوا داشته باشند.

وی با اشاره به پرسش مکرر شهروندان در دیدارهایی مردمی در خصوص فیش‌های حقوقی نجومی، گفت: سوال مردم این است که چرا مدعی‌العموم با اشراف و اطلاعی که از موضوع دارد به طور مستقل برای برخورد با این قضیه ورود نمی‌کند و در انتظار ارائه لیست متخلفان توسط دولت است؟

شاکری ادامه داد: دولت آشکارا از ارائه لیست سه هزار نفره دریافت‌کنندگان حقو‌ق‌های نجومی به قوه قضاییه سر باز می‌زند و در این بین سخنگوی دولت تنها آمار 15 تن را ارائه می‌کند که برخی از آنها وجوه دریافت شده را به صندوق دولت منتقل کردند و حتی وزیر نفت با نگرانی می‌‌گوید با پیگیری فیش‌های نجومی 500 مدیر در این حوزه از کار برکنار می‌شوند به این ترتیب می‌خواهند افکار عمومی را از ادامه پیگیری مطالبه شان منصرف کنند. اما مردم انتظار دارند مدعی‌العموم قویا راسا به این پرونده ورود و با متخلفان برخورد کند.

شاکری در بخش دیگر سخنانش با اشاره به بازدید روز جمعه خود از کارگاه طراحی هفته دفاع مقدس و مدافعان حرم در مجموعه فرهنگی سرچشمه، از اقدام سازمان زیباسازی در این زمینه تقدیر کرد و گفت: این سازمان در موضوعات حقوق بشر امریکایی ،کار و تلاش، روز مبارزه با استکبار ، شهروند کوشا و نیز ورزش کمپین های مشابهی ایجاد کرد که اقدام در خور تقدیری است.

وی افزود: در جریان این کمپین‌ها، گرافیست‌های جوان در یک گردهمایی چند روزه با یکدیگر در حوزه موضوعاتی که برای شهر اهمیت دارد، گفت و گو و تبادل ایده می‌کنند و در نهایت از دل داوری آثار خلق شده، آثار برتر انتخاب می‌شود.

رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران پیشنهاد داد تشکیل این کمپین‌ها استمرار یافته و آثار فاخر تولیدی به عنوان سازه‌های ماندگار شهری در دو هزار و 170 بوستان شهر به طور دائمی به نمایش گذاشته شود.

دیدگاه ها غیرفعال است