اصلاح طلبان درباره مشکلات کشور آدرس غلط ندهند

2

شاکری در واکنش به هجمه‌‌های اخیر یک اصلاح طلب به شورای نگهبان گفت: اصلاح طلبان درباره مشکلات اقتصادی کشور به مردم آدرس غلط ندهند.

مجتبی شاکری دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، با اشاره به تغییر رئیس کل بانک مرکزی گفت‌: شرایط اقتصادی امروز کشور نتیجه مجموعه‌ تصمیمات و سیاست‌های اقتصادی دولت در این پنج سال است و نمی‌توان شرایط کنونی را تنها با تغییر یک نفر  ساماندهی کرد.

وی با اشاره به برخی ایرادات سیاست اقتصادی دولت گفت: از جمله دلایل نارسایی‌های اقتصادی می‌توان به باورهای غلط تیم اقتصادی دولت نسبت به اقتصاد مقاومتی اشاره کرد. همچنین دل بستن به سرمایه‌گذاری خارجی ناشی از برجام باعث شد که دولت به پتانسیل‌های داخلی بی‌توجهی کند. اگر تغییراتی که در دولت صورت می‌گیرد شامل اصلاح این رویکرد نشود، نباید امیدی به اصلاح معضلات اقتصادی کشور داشت. 

شاکری با ذکر برخی وظایف بانک مرکزی برای برون رفت از شرایط اقتصادی کنونی گفت:  کنترل نقدینگی، کنترل تراکنش‌های مالی و آماده‌سازی سرمایه‌های دولت برای هزینه‌کرد در بخش تولید از مهمترین وظایف بانک مرکزی است که متاسفانه در سال‌های اخیر به آن بی‌توجهی شده است. از سویی دیگر  حجم زیاد  نقدینگی در دست مردم و سرازیر شدن این نقدینگی عظیم به سمت خرید سکه و ارز موجب افزایس افسارگسیخته و غیرمنطقی قیمت طلا و ارز شده است. 

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در واکنش به اظهارات روز گذشته الیاس حضرتی که با انتقاد از رد صلاحیت اصلاح‌طلبان از سوی شورای نگهبان گفته بود تنها نخبگان اصلاح‌طلب هستند که می‌توانند شرایط اقتصادی کشور را به حالت طبیعی بازگردانند، تصریح کرد: این اظهار نظر به نوعی آدرس  غلط دادن به مردم است، چرا که شورای نگهبان بر اساس قانون اقدام به بررسی صلاحیت‌ افراد می‌کند.

** چرا اصلاح‌طلبان طرح‌های اقتصادی خود را در اختیار دولت قرار نمی‌دهند

وی افزود: متاسفانه اصلاح‌طلبان هر بار که می‌خواهند بی‌کفایتی خود در اداره امور کشور را به نوعی پوشش دهند، به شورای نگهبان هجمه می‌برند و این نهاد نظارتی را عامل تمامی مشکلات کشور معرفی می‌کنند. باید به‌ آقای حضرتی گفت که اگر شما واقعا معتقد هستید که اصلاح‌طلبان می‌توانند با نظرات کارشناسی خود مشکلات اقتصادی کشور را حل کنند،‌ پس چرا طرح‌های اقتصادی خود را در اختیار دولتی که با حمایت آنها رو کار آمده را نمی‌دهند؟

شاکری خاطرنشان کرد: به گفته خود اصلاح‌طلبان، در انتخابات اخیر هیئت رئیسه مجلس، آنها بودند که حائز اکثریت آرا شدند و با نگاهی به کابینه  نیز شاهد حضور اصلاح طلبان با سابقه در دولت هستیم. بنابراین  دوستان ما در جبهه اصلاحات باید به جای اینگونه اظهارات فرافکنانه، مسئولیت حمایت از دولت را بپذیرند.

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با اشاره به  اقدام اخیر برخی اصلاح‌طلبان برای  جمع آوری امضا به منظور  مطرح کردن طرح عدم کفایت رئیس‌جمهور در مجلس گفت: همین اصلاح‌طلبان در ماه‌‌های اخیر با  کارشکنی در مسیر طرح سوال از رئیس‌جمهور مانع حضور رئیس‌جمهور در مجلس برای بیان توضیحات درباره مشکلات اقتصادی و موسسات مالی شدند.

وی ادامه داد: این‌گونه رفتارهای متناقض نشان می‌دهد که آنها با سیاسی‌کاری در تلاش‌اند از حمایت خود از  دولت روحانی  شانی خالی کنند.

دیدگاه ها غیرفعال است