اصلاح طلبان به دلیل ترس، وارد انتخابات نشدند/ نیروهای انقلاب نباید کار را تمام شده بدانند

1

فعال سیاسی اصولگرا گفت: عدم حضور افراد شاخص اصلاح طلب در انتخابات، به دلیل ترس از رسوایی ماندن پشت صندوق‌های رأی است.

 

مجتبی شاکری بیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درمورد عدم ورود افراد شاخص اصلاح طلب به انتخابات مجلس، گفت: معتقدم مجموعه شرایطی که پیش رو است و بازخوردی که جامعه نسبت به دولت دارد، سبب شده است که برخی اصلاح‌طلبان در بررسی هزینه و فایده، ترجیح دهند به انتخابات ورود پیدا نکنند. البته هنوز آمار ثبت‌نام‌های خارج از عُرف(دستی) و اعلام‌نشده، پرسش بزرگ نامزدها و جامعه در نقطه آغاز ثبت‌نام‌ها است.

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی ادامه داد: دولتی که با شعار «تَکرار می‌کنم» آقای خاتمی سرکار آمد، حاصلش این شده است که نه چرخ اقتصاد می‌چرخد و نه چرخ سانتریفیوژها. دولت به هیچ یک از دو شعارش عمل نکرد، به گونه‌ای که معیشت مردم در وضعیتی قرار دارد که همه گرایشات سیاسی معترض به دولت هستند.

فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه در این دولت تحریم‌ها برداشته نشد، گفت: اروپایی‌ها با بی‌اعتنایی، پاسخی به گام‌های آقای روحانی ندادند، علاوه بر این ۱۱ تعهدی را که وعده اجرای آن را داده بودند انجام ندادند و در حال حاضر رجزخوانی‌های جدیدی می‌کنند.

شاکری افزود: معتقدم عدم حضور افراد شاخص اصلاح‌طلب به ویژه آن بخشی که مواضع افراطی درمورد مسائل جاری دارند، به دلیل ترس از رسوایی ماندن پشت صندوق‌های رأی است، البته نیروهای انقلاب نباید مسئله را تمام شده بدانند و حتماً باید انسجام گفتمانی خود را حفظ کنند.

او با بیان اینکه نیروهای انقلابی باید به صورت کارشناسی نسبت به وظایف مجلس، دولت و شرایط بین‌المللی نقد داشته باشند، عنوان کرد: معتقدم مباحث کارشناسی باید جایگزین مباحث سیاسی شود، اما مسئله نگران‌کننده‌ای که وجود دارد، عدم امکان شرایط برابر سخن گفتن چهره‌های جدید و جوان در مقایسه با نمایندگان ادوار مجلس است.

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی تصریح کرد: کسانی که جزء نمایندگان ادوار بودند یا سابقه مدیریت اجرایی داشتند تریبون بیشتری برای سخن گفتن دارند و چهره‌های جدید از این امکان محروم هستند، از این سو باید تدبیری اندیشیده شود تا در فضای مجازی چهره‌های جدید و جوان بتوانند با مردم صحبت کنند. در صورت تحقق این مسئله، مردم می‌توانند بیشتر و منطقی‌تر با شخصیت چهره‌های جدید و جوان آشنا شوند.

بیشتر بخوانید: خوش رقصی مجدد اروپا برای آمریکا، بار دیگر به ما درس بی‌اعتمادی داد/ لزوم حرکت به سمت پیشران‌ هسته‌ای

فعال سیاسی درمورد سرلیستی قالیباف، تاکید کرد: نیروهای انقلاب دو پدیده را در این دوره از انتخابات مجلس داشتند؛ یکی حضور بانوان و دیگری حضور چهره‌های جدید و جوان که به اعتقاد من اگر تدبیر شایسته به عمل آید تا سرلیست از بین این چهره‌ها انتخاب شود شرایط بهتری برای پیروزی در انتخابات فراهم می‌شود، زیرا شخصیت‌های ما چهره‌های ناشناخته‌ای نیستند که با سرلیست بودنشان شناخته شوند.

شاکری گفت: برخی چهره‌های جوان، فرهیخته و البته کمتر شناخته شده ما که استعداد و ظرفیت‌های خوبی دارند باید به عنوان سرلیست مطرح شوند.

دیدگاه ها غیرفعال است