اساس دیپلماسی کشورمان دین اسلام است/ظریف نباید با لبخند پاسخ مقامات غربی را بدهد

1

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه چرا ظریف تنها با لبخند پاسخ اتهام اهانت‌های مقامات غربی را می‌دهد، گفت: اساس دیپلماسی و حکومت کشورمان بر مبنای دین اسلام است.

مجتبی شاکری عضو شورای شهر تهران در گفت‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، در واکنش به قدم‌زدن وزیر امور خارجه کشورمان با وزیر امور خارجه آمریکا گفت: آقای روحانی رئیس‌جمهور از ابتدای آغاز کار دولت یازدهم بر این نکته تاکید داشتند که غرب باید نسبت به ملت ایران زبان تکریم نشان بدهد درحالی که مقامات غربی تاکنون اهانت‌های بسیاری را به ایران و ملت ایران انجام داده‌اند.

وی ادامه داد: اگر آقای نوبخت فکر می‌کنند که ادبیات غرب مانند کری یا شرمن درست است، باید بگوییم که ما آقای ظریف را نماینده کشورمان می‌دانیم و چرا ظریف با همان ادبیات با غرب و مقامات غربی صحبت نمی‌کند. شاکری با بیان این اینکه طرح این پرسش که ظریف تنها با لبخند پاسخ اتهام اهانت‌های مقامات غربی را می‌دهند، تصریح کرد: گویا وزیر امورخارجه کشورمان توجهی به این اهانت‌های صورت گرفته ندارند.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به ضرورت برخورد وزیر امور خارجه کشورمان در لحن گفتار و کردار در مقابل اهانت‌های صورت گرفته به مقدسات کشورمان خاطرنشان کرد: جایگاه پیامبر اعظم(ص) جایگاه بلندی در میان پیامبران الهی است و مورد احترام همه ادیان است. شاکری با بیان اینکه اساس نظام جمهوری و حکومت و دیپلماسی کشورمان بر مبنای دین اسلام است، تصریح کرد: وقتی اهانتی به اساس نظام و حکومت کشورمان صورت گرفته است، باید برخورد مناسبی با این امر صورت بگیرد. انتهای پیام/

دیدگاه ها غیرفعال است