از وارونگی تا وارونگی

2

این روزها بحث وارونگی هوا در کمتر محفلی است که نقل مجلس نباشد…

این روزها بحث وارونگی هوا در کمتر محفلی است که نقل مجلس نباشد . تعطیلی مدارس، نگرانی سایت ها و رسانه ملی ، تشکیل کمیته ویآلودگی هوا ، آمار ارائه شده از افزایش مرگ ومیر فراتر از شرایط معمول در صحن شورا و مصاحبه هایی که در پی واکاوی سرمنشاء این وارونگی است نشان از حساسیت و اهمیت این پدیده جوی در مرگ خاموش انسان ها ست.

دریغم آمد پرده ای از وارونگی را پیش روی دلسوزان جان انسان ها و شیفتگان زندگی پاک بالا نزنم و پرده از رخسار عفریت وارونگی فرهنگی را به نمایش نگذارم . مرگی که با فرونشستن واژه ها در قالب جملات مهندسی نیت ، انگیزه و هدف مخاطبین را آنچنان دگرگون می کندکه فهرست مطول آسیب های اجتماعی ، طلاق ، اعتیاد ، خودکشی ، هرزگی ،تلاشی خانواده و … از پیامدهای تنفس در فضای این وارونگی فرهنگی است .

رصد مستمر نشر و یا بازنشر رمان های مجاز داخلی و خارجی ، حجم فزاینده ی آثار تهاجمی از این دست را از حوزه نظارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نشان می دهد . تعجب برانگیز آن که در خاموشی فرهیختگان و دغدغه مندان اهل فرهنگ ، تهاجم به اخلاق و ارزشهای فردی و اجتماعی را تا مرز کفر و بی اعتقادی به اصول پذیرفته شده ی جامعه به پیش می برد و سبک زندگی ای را رقم می زند که در آن خودباوری ، امید ، معنویت ، حیا، حفظ کرامت ، اعتماد متقابل و تشکیل زندگی را افق هایی غیر قابل دسترس و چشم اندازهایی تاریخ مصرف گذشته ترسیم می کند .

بی هیچ پیش داوری وعده ای را که در تذکر صحن شورا برای معرفی حداقل 20 رمان از این دست و درج چکیده این رمانها در سایتم دادم مطرح می کنم و شما را به تماشای این وارونگی از جنس فرهنگی آن دعوت می کنم.

1-     چهار زن

2-     سهم من

3-     هتل آیریس

4-     خانواده پاسکوال دو آرته

5-     تقسیم

6-     شوهر من

7-     چنار دالبتی

8-     مردم طلسم شده

9-     آوای کوهستان

10-  رویای تبت

11-  سایه عقاب روی پیاده رو

12-  پیش از آن که بخوابم

13-  پنجاه درجه بالای صفر

14-  خانه داری

15-  اتاق

16-  میراندا

17-  کله اسب

18-  ثریا زنده می شود

19-  چشم زخم

20-  «کوکی به نام این»،«پسر سرگردان» و «مردی به نام دیوید»

 آدرس سایت شخصی مجتبی شاکری

www.shakeri.info

94/10/7

 

این یادداشت را در سایت خبرگزاری تسنیم مشاهده بفرمائید.

این یادداشت را در سایت خبری جهان نیوز مشاهده بفرمائید.

این یادداشت را در سایت خبری سراج 24 مشاهده بفرمائید.

این یادداشت را در سایت شورای شهرتهران مشاهده بفرمائید.

دیدگاه ها غیرفعال است