از دارایی هزار میلیاردی برخی وزیران تا حقوق ۱۲۰ میلیونی/شورایی ها اموال خود را اعلام کنند

1

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: وزیرانی هستند که هزار میلیارد دارایی دارند یا مدیری که ماهانه 120 میلیون تومان حقوق دریافت می‌کند. بهتر است شورایی ها هرچه زودتر فهرست اموال خود را ارائه کنند.

مجتبی شاکری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، در مورد لیست اموال اعضای شورای شهر گفت: مهرماه پارسال در مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب شد که فهرستی از شخصیت‌های سه قوه، استانداران و همین‌طور اعضای شورای شهر و شهرداران کلان‌شهرها و شهرداران مناطق، مطابق آیین‌نامه‌ای لیست اموال خود را به صورت خوداظهاری اعلام کنند.

وی ادامه داد: ما نیز هنگامی که این موضوع خبری شد، از این طرح استقبال کردیم ولی هنوز عملیاتی نشده است، که بهتر است شورای شهر در این خصوص پیشتازی کند.

شاکری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه ایشان توصیه کردند مسئولین در این 4 سال خود را وقف کنند و کار اقتصادی نکنند، بیان داشت: در جلسه‌ای که با رئیس‌جمهور نیز داشتیم، خوداظهاری مسائل مالی و دارایی مسئولان و اعضای شورای شهر را اعلام کردیم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: خبرهایی که از حقوق و درآمدهای مسئولان می‌رسد شرم‌آور است و از مردمی که با حقوق‌های حداقلی زندگی خود را می‌گذرانند خجالت می‌کشیم.

شاکری افزود: هستند وزیرانی که هزار میلیارد دارایی دارند یا مدیری که ماهانه 120 میلیون تومان حقوق دریافت می‌کند.

عضو شورای شهر تهران تأکید کرد: براساس قانون باید خوداظهاری مالی و دارایی مسئولان در قالب ارائه لیست اموال انجام شود و خوب است که اعضای شورای شهر به استقبال این طرح بروند و از هنگامی که مسئولیتی را قبول می‌کنند و تا زمانی که از این مسئولیت خارج می‌شوند، یک خوداظهاری و ارائه لیست اموال داشته باشند.

این گفت و گو را در سایت خبرگزاری فارس مشاهده بفرمائید.

این گفت و گو را در سایت خبری بلدیه مشاهده بفرمائید.

این گفت و گو را در سایت خبری شورا آنلاین مشاهده بفرمائید.

دیدگاه ها غیرفعال است