اجرای مصلی تهران باید به شهرداری واگذار شود

2

رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران خواستار واگذاری اجرای پروژه مصلی به شهرداری تهران شد و گفت: جایگاه نمازگزاران در حال حاضر در شأن منبر بلند نماز جمعه نیست.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مجتبی شاکری در جریان تذکر پیش از دستور دویست‌وشصت‌ونهمین جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به مسئله منبر بلند نماز جمعه و نیمه تمام ماندن مصلی، گفت: شهروندان از ما به عنوان اعضای شورای شهر و مسئولان نماز جمعه انتظار دارند به وضعیت این منبر که گوش‌های زیادی در جهان اسلام منتظر شنیدن تحلیل‌های مطرح شده در آنجا است تا آن را ملاک عمل قرار دهد، رسیدگی کنیم. چراکه فضای کنونی در شأن این منبر نیست.

وی با اشاره به تذکرات اخیر ائمه جماعات تهران درباره جایگاه نمازگزاران جمعه، اظهار کرد: باید به این فریاد مظلومیت که از سوی ائمه جمعه بلند شده پاسخ داده شود. همانگونه که شهردار تهران پیش از این گفته، شهرداری آمادگی دارد با استفاده از ظرفیت‌های خود در مدت زمان کوتاهی پروژه مصلی را به اتمام برساند؛ کما اینکه تجربه پروژه شهر آفتاب گویای این توانمندی است. از این رو انتظار می رود هم مدیریت شهری و هم متولیان دولتی مصلی برای واگذاری اجرای این پروژه به شهرداری تهران اعلام آمادگی کنند.

وی یادآور شد: چرا ستاد نماز جمعه تدبیری برای در دسترس قرار گرفتن سخنرانی خطبه‌های نماز جمعه در سایت خود برای مشتاقان نمی اندیشد؟

شاکری در بخش دیگر سخنانش با انتقاد از بی پاسخ ماندن تذکرات خود درباره تخلفات مجتمع تجاری روشا طی بیش از یک سال گذشته، گفت: در حالی که شهرداری به سوالات روشن درباره این مجتمع پاسخ نداده، روشا اکنون در آستانه بهره‌برداری قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه بیش از یک سال قبل درباره مجتمع تجاری روشا واقع در خیابان فرمانیه منطقه یک تذکر دادم، اظهار کرد: در آن زمان هنوز ساخت وساز در این مجتمع کامل نشده بود، اما این تذکر منجر به یک پاسخ کلی شد.

رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران ادامه داد: چندی بعد طی تذکری دوباره، به سابقه باغ بودن زمین روشا و نحوه از بین رفتن درختانش اشاره کردم و ضمن مرور سیر ماجرا، سوالات مشخصی را درباره این مجتمع و مجوزهای آن مطرح کردم، اما پاسخ شهرداری این بود که موضوع به کمیسیون ماده 100 ارجاع شده است. این پاسخ به این معناست که ادامه عملیات عمرانی بدون پاسخ به سوالات مطرح شده دنبال شد و اکنون هم به سرانجام رسیده و در آستانه بهره برداری قرار دارد.

شاکری با تاکید بر این که چنین روندی که شهرداری در پیش گرفته، غلط است، افزود: پیش از این پیشنهاد کردم 10 عضو شورا که در کمیسیون ماده 100 مسئولیت دارند، به یک بیانیه مشترک برسند و اعلام کنند ماجرای این قبیل تخلفات ساختمانی چیست؟ باید مشخص شود مشکل به کدام نهاد اعم از قوه قضاییه، شهرداری، شورای شهر یا نهادهای دولتی باز می‌گردد. اکنون دوره چهارم شورای شهر است و شوراهای بعد پیش روی ماست. بنابراین رفع اتهام از شورا درباره تخلفات ساختمانی بسیار سازنده است.

وی ضمن اشاره به اینکه صدها دستور قلع و قمع در کمیسیون ماده 100به توقف کشیده شده و جریمه ختم شده، خاطرنشان کرد: به زودی سوالات خود درباره مجتمع روشا را از طریق رسانه‌ها منتشر خواهم کرد.

شاکری در بخش دیگر سخنانش با اشاره به پدیده بیوتروریسم که از سوی مدعیان حقوق بشر در آمریکا دنبال می شود، تاکید کرد: این هشدار بزرگی است که مدعیان حقوق بشر و لیبرال دموکراسی کسانی که به دنبال عملیاتی کردن برجام های متعدد در کشور ما هستند، پدیده کثیف، سخیف و مشمئزکننده بیوتروریسم را روی شخصیت ها و چهره های برجسته کشور اعمال می کنند.

شاکری با بیان اینکه مصلی امام خمینی (ره) باید همچون آفتابی در جهان اسلام بدرخشد، تاکید کرد: باید این مطلب را با صدای بلند در رسانه ها بیان کنیم تا طرف مقابل نسبت به این کار زشت و خشن بیش از پیش رسوا و نقاب‌برداری شود.

این خبر را در سایت خبرگزاری تسنیم مشاهده بفرمائید.

این خبر را در سایت خبرگزاری فارس مشاهده بفرمائید.

این خبر را در سایت خبرگزاری مهر مشاهده بفرمائید.

این خبر را در سایت خبرگزاری ایسنا مشاهده بفرمائید.

دیدگاه ها غیرفعال است