اجرای برنامه ۵ساله شهرداری بدون شاخص‌ ارزیابی مانند راه رفتن در تاریکی است

1

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مجتبی شاکری در جریان یکصد و بیست و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران به سالروز دیدار اعضای شورا و مسئولان مدیریت شهری با مقام معظم رهبری اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه امروز سالروز دیدار مسئولان مدیرین شهری و اعضای شورا با مقام معظم رهبری است مناسب بود که شورا و شهرداری گزارشی ارائه دهند تا بدانیم چه میزان از نظرات حضرت آقا تامین شده است.

 

وی افزود: با وجود 3 عنصر نظارت، حمایت و هدایت که مقام معظم رهبری روی آن تاکید داشتند اگر 6 عنصر دیگر شکل نگیرد نه تنها امسال بلکه سالهای بعد نیز عقد نظارت در شورا عملی نخواهد شد. 4 مورد از این عناصر به شورای شهر مربوط می‌شود که یکی از آنها سامانه اطلاعات مستقل، مکانیزم گزارش‌گیری شورایاری‌ها، مکانیزم گزارش‌‌گیری از ذیحساب‌ها و دیگری مدلی برای بازدیدهای نقطه‌ای است که اگر به آنها توجه نشود با طرح سوال و استیضاح نیز مشکل حل نخواهد شد.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: شهرداری طبق برنامه 5 ساله دوم موظف است نظام‌نامه و آئین‌نامه هر آنچه مربوط به این برنامه است را ارائه کند اما این امر محقق نشده و بدون نظام‌نامه و آئین‌نامه نیز نمی‌توان هیچ عملی را ارزیابی کرد. 

شاکری خاطرنشان کرد: شهرداری همچنان موظف شده شاخص‌هایی که برنامه را پایش می‌کند ارائه دهد اما در این زمینه نیز اقدامی صورت نگرفته است. اگر شما در این خصوص اقدامی دیدید ما هم دیده‌ایم. در این وضعیت اجرای برنامه سال 93 و 94 راه‌رفتن در تاریکی است. 

دبیر رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر طی گزارشی به 690 پروژه اشاره کرد که باید مطالعات زیرساختی آنها انجام شود اما توان شهرداری در این حد نیست که نیازسنجی و ظرفیت‌سنجی پیوست‌های این تعداد پروژه را به ما  ارائه دهد.

دیدگاه ها غیرفعال است