ابلاغ رسمی مطالبات مردم از شرکت توزیع برق/ تغییر تعرفه برق مترو حق شهروندان است

2

عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران از مکاتبه با رئیس شورا به منظور پیگیری تکالیف اجرایی شرکت توزیع نیروی برق تهران خبر داد و خواستار تشکیل گروه مشترکی برای پیگیری تحقق مطالبات بر زمین مانده شهروندان از این شرکت شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، مجتبی شاکری با تأکید بر ضرورت تغییر وضعیت پست‌های برق و تیرهایی که در مسیر پیاده‌ها قرار گرفته است، اظهار کرد: مکان نامناسب این تأسیسات تاکنون حوادث و خسارت زیادی برای شهروندان در پی داشته و جانبازان و معلولان نابینا و ویلچری‌ها بارها گلایه‌مندی خود را با نمایندگان مردم و شورای شهر تهران در میان گذاشته‌اند.

به گفته وی، انتقال این تأسیسات به زیر زمین در کشورهای دیگر تجربه موفقی است که شهرداری تهران می‌تواند در راستای تحقق سیاست‌های مناسب‌سازی از آن الگو بگیرد و برنامه عملیاتی مشخصی توسط شرکت توزیع نیروی برق برای این منظور پیش‌بینی شود.

شاکری همچنین خواستار جابجایی مسیر خطوط برق فشار قوی در مجاورت معابر پرتردد شد و افزود: مسیر این خطوط، بعضاً از فراز منازل مسکونی، بوستان‌های عمومی و فضاهای تفرجگاهی عبور کرده و تهدیدی جدی برای سلامت شهروندان محسوب می‌شود، به خاطر قرار گرفتن در میدان مغناطیسی این خطوط، خطر برق‌گرفتگی را نیز دوچندان می‌کند.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران با اشاره به حضور مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران در یکی از جلسات اخیر شورا بیان کرد: در آن جلسه موارد مذکور را در تذکرات پس از استماع گزارش مطرح کردم، اما صرفاً بیان این موارد بدون پیگیری‌های بعدی به نمایندگی از مردم بی‌فایده است. از این رو، طی مکاتبه‌ای با رئیس شورای شهر، خواستار ابلاغ رسمی این تذکرات به شرکت توزیع برق شدم.

شاکری با اشاره به فاصله معناداری وضعیت فعلی معابر پایتخت با وضعیت استاندارد و مناسب‌سازی‌شده برای تردد معلولان، جانبازان و حتی کودکان و سالمندان، یادآور شد: شرکت توزیع نیروی برق تهران، یکی از دستگاه‌هایی است که در قبال مناسب‌سازی معابر وظایفی برعهده دارد که باید برای تحقق آنها برنامه عملیاتی و اجرایی پیش‌بینی کند. از سوی دیگر، مدیریت شهری موظف است اجرایی شدن مطالبات مذکور را به نمایندگی از شهروندان تهرانی در زمان حصول نتیجه دنبال کرده و در زمینه تأمین زمین با شرکت برق همکاری کند.

وی افزود: بر این اساس، برنامه‌ای که به منظور پیگیری تذکرات خود به شرکت توزیع نیروی برق تهران شدم، خواستار تشکیل کارگروه مشترکی میان این شرکت و شورای شهر تهران شدم تا عملیاتی شدن پیشنهادهای مذکور را دنبال و در این زمینه با شرکت برق همکاری کند.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران، همچنین تغییر تعرفه برق مصرفی خطوط مترو از تعرفه صنعتی به خدماتی را حق مسلم شهروندان عنوان کرد و گفت: این موضوع در سال‌های گذشته بارها توسط اعضای شورای شهر مطرح شده، اما مورد رسیدگی قرار نگرفته است. بنابراین، به نظر می‌رسد کارگروه مذکور، تحقق این موضوع را نیز باید از طرق قانونی پیگیری کند.

این گفتوگو را در سایت خبرگزاری فارس مشاهده بفرمائید.

این گفت و گو را در سایت خبری جهان نیوز مشاهده بفرمائید.

این گفت وگو را در سایت خبرگزاری تسنیم مشاهده بفرمائید.

دیدگاه ها غیرفعال است