آمریکا با تمام اندیشکده‌های تخصصی نتوانست ایران را متوقف کند

1

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی گفت: آمریکا با ۷ میلیارد دلار هزینه نتوانست مانع نفوذ ایران شود.

 

 به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، مجتبی شاکری، دبیرکل جمعیت جانبازان، در کنگره سراسری این تشکل که صبح امروز (پنج شنبه 19 مهر) در مجتمع فرهنگی عرفان برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: آن چیزی که باعث شد جانبازان در قالب یک تشکل سیاسی دور هم جمع شوند، چیزی جز فرهنگ ایثار و شهادت نبود. همان مسئله‌ای که همه ما را به این سمت برد که دین در جایگاه حکومت و تدبیر امور مردم بماند.

وی افزود: برای استقرار اسلام نمی‌توان تنها یک دین‌دار بود و به روابط اجتماعی و حقوقی و بین‌المللی بی‌توجه بود چون یک مکتب نمی‌تواند باقی بماند و در ساختار یک نظام حضور نداشته باشد.

شاکری با اشاره به تلاش‌های امام‌خمینی(ره) برای پیروزی انقلاب گفت: کاری که امام بزرگوار ما انجام دادند، کار بسیار بزرگی بود. در نوع خود موقعیت طلایی برای کسانی بود که به دنبال تحول در کشور بودند.

دبیرکل جمعیت جانبازان خاطرنشان کرد: در دوره‌های قبل از انقلاب حرکات اصلاحی همچون نهضت تنباکو و انقلاب مشروطه انجام شد و هیچ یک از این حرکات نتوانست به سرانجام مطلوب برسد.

وی ادامه داد: ما در انقلاب اسلامی شاهد تاسیس یک نظام بودیم و امام‌خمینی(ره) ساختاری را ایجاد کردند و شاخص‌های مهمی که می‌تواند در این چارچوب شکل بگیرد؛ از جمله ظلم‌ستیزی را در جامعه نهادینه کردند.

شاکری با اشاره به تفکرات انحرافی مجاهدین خلق در ابتدای انقلاب گفت: مجاهدین خلق با وجود اینکه مدعی انقلاب بودند نتوانستند در برابر اندیشه امام‌خمینی(ره) قد علم کنند و نظامی بر اساس تفکرات خود ایجاد کنند.

وی یادآور شد: کار امام‌خمینی(ره) قابل قیاس با کار مرحوم میرزای شیرازی، آیت‌الله کاشانی، آیت الله مدرس و شیخ فضل الله نوری نیست چرا که ایشان توانست ایده‌ها را تبدیل به واقعیت کند.

شاکری در بخش دیگری از سخنانش درباره اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا در رابطه با شکست توطئه‌های آمریکا علیه ایران گفت: اظهارات اخیر ترامپ درباره قدرت نظامی ایران و قدرت نفوذ جمهوری‌اسلامی که گفت آمریکا 7 میلیارد دلار هزینه کرد تا جلوی نفوذ ایران را بگیرد ولی موفق به این کار نشده به خوبی نشان داد که آمریکایی‌ها با وجود تمام اندیشکده‌های تخصصی برای متوقف کردن جمهوری اسلامی توفیقی در این مسیر به دست نیاوردند.

وی درباره رسالت تشکل متبوعش گفت: رسالت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی این است که بگوید جانبازان تا انتهای خط شهادت رفتند و به نقطه‌ای رسیدند که شاید دیگران آن را تجربه نکرده باشند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها غیرفعال است