دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی گفت: اگر دولتی نتواند از آرشیو سازمانی خودش حفاظت کند، چطور می‌خواهد حافظ امنیت کشور حفاظت باشد.

مجتبی شاکری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست داخلی گروه سیاسی خبرگزاری آنا، با بیان اینکه عرصه انتخابات با رقابت همراه است، اظهار کرد: ایجاد دوقطبی‌های کاذب انتخاباتی با هدف به چالش کشیدن نظام و فریب افکار عمومی مذموم است؛ برای مثال جریانی که نتوانسته از دل مذاکرات موفقیتی به دست بیاورد، «خسارت محض» واردشده به کشور را به‌عنوان یک پیروزی بزرگ در ایام انتخابات به مردم معرفی می‌کند و در مقابل ناکارآمدی خود، یک دوقطبی کاذب به راه می‌اندازد.

وی ادامه داد: هر جریانی با گفتمان‌سازی‌ کاذب دست به فریب افکار عمومی بزند، مرتکب خیانت به کشور شده است.

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی افزود: البته هر دوقطبی را نباید مذموم دانست؛ برای مثل طرح دوگانگی «اقتصاد مقاومتی» یا «چشم دوختن به دست خارجی‌ها» در کارزار انتخابات می‌تواند برای کشور سازنده باشد؛ پرداختن به اقتصاد مقاومتی موجب روشنگری و آگاهی مردم از ظرفیت‌های موجود در کشور می‌شود.

شاکری با بیان اینکه در دولت روحانی، تقسیم وظایفی برای ایجاد دوقطبی‌سازی کاذب وجود دارد، گفت: اصطلاحاً فردی مسئول شکستن و فرد دیگری مسئول جارو کردن است. اظهارات ظریف نشان می‌دهد که جریانی به دنبال ایجاد دوقطبی میدان و دیپلماسی در جامعه است.

وی اضافه کرد: وظیفه دیپلماسی این است که با مذاکره به پیشبرد اهداف میدان کمک کند؛ ظریف با جملات خود پیرامون حاج قاسم، ارزش‌ ملت را شکست و روحانی هم وظیفه جارو کردن این پازل دوقطبی‌سازی را بر عهده دارد.

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی بیان کرد: روحانی در جلسه شورای امنیت، طرح «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها» مجلس را مزخرف خطاب می‌کند و این نشان می‌دهد که مجموعه دولت همسو هستند.

شاکری با اشاره بر اینکه اگر دولتی نتواند از آرشیو سازمانی خودش حفاظت کند، چطور می‌خواهد حافظ امنیت کشور حفاظت باشد، گفت: این مصاحبه منتشرشده در اسفندماه ضبط شده است و بحث عملکرد مطرح نیست؛ هدف از این مصاحبه بزرگ کردن ظریف برای انتخابات پیش‌رو است.

وی با بیان اینکه جریان اصلاحات برای انتخابات دچار سرگشتگی است، افزود: این جریان سیاسی با مطرح کردن تأخیر در برگزاری انتخابات و موارد دیگر به دنبال ضربه زدن و افزایش حساسیت جامعه است. اصلاح‌طلبان منتظر تصمیمات بایدن در خصوص برجام هستند.

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید