دبیر کل جمعیت جانبازان با بیان اینکه شیوه اعلام و سرعت اجرای طرح سهمیه بندی بنزین درست نبوده است، گفت: دولت به خوبی مردم را قانع نکرد.

مجتبی شاکری دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، در رابطه با اقدام اخیر دولت در خصوص سهمیه بندی بنزین اظهار داشت: آنچه در شرایط اجتماعی ما اهمیت دارد، این است که برای اعمال درست یک تصمیم با توجه به شرایط منطقه باید به پیوست های اقتصادی، اجتماعی و امنیتی آن توجه کنیم. وقتی تصمیمی را در یک بازه زمانی با سرعت و در شرایط تعطیلی مجلس می‌گیریم و نمی‌توانیم مردم را قانع کنیم، به نظر می‌رسد با هر استدلالی شیوه اعلام و سرعت آن شیوه درست نبوده است.

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی تاکید کرد: سرعت اجرای افزایش قیمت بنزین و تکرارهای ملال آور دولتی‌ها و صحبت از اینکه پولی که به دست می‌آید میان خانوارها توزیع می شود و یک ریال آن در جای دیگری خرج نمی شود خودش شکی را در جامعه ایجاد می کند. مکرر تکرار کردن این موضوع نشان می‌دهد دلهره ای پشت قضیه وجود دارد.

شاکری با بیان اینکه برای اجرای یک تصمیم ابتدا به جلب رضایت مردم نیاز است، گفت: برای هر تصمیمی، چه این تصمیم چه سایر تصمیمات اگر بسترسازی لازم صورت نگیرد برای جامعه بازخورد خوبی نخواهد داشت و همه کسانی که اندکی در مسائل سیاسی و اجتماعی ورود دارند، می‌گویند اینکه این اقدام قبل از روز تعطیل و همزمان با ولادت رسول اکرم(ص) و دیدار مقام معظم رهبری با شرکت کنندگان در اجلاس وحدت صورت می‌گیرد و یکدفعه اعلام گرانی می‌شود، بی‌سابقه است.

وی ادامه داد: ما تاکنون نداشتیم که یکباره ۵۰ درصد قیمت بنزین سهمیه ای و ۳۰۰ درصد قیمت بنزینی که بقیه مردم خارج از سهمیه استفاده می کنند افزایش داشته باشد. این موضوع با هیچ منطقی سازگار نبود زیرا ما در حال حاضر شرایط خوبی برای اشتغال نداریم و مباحث متعددی مانند کاهش ارزش پول ملی، قاچاق کالا، کنترل نشدن دلار و توزیع طلای بانک مرکزی به لحاظ اقتصادی بار سنگینی بر روی دوش مردم بوده است. همه این مسائل هست و ۳۰۰ درصد بنزین گران می شود.

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی تصریح کرد: با توجه به اینکه افرادی در جامعه حضور دارند که حداقل معیشت‌شان از طریق مسافرکشی اداره می شود، اگر این شرایط را رقم بزنیم آنها را به سمت نابودی نهاد خانواده سوق می‌دهیم. در کشور ما ته خط همه شغل‌ها رانندگی اسنپ و مسافرکشی است. اگر از یک بیکار، مسافرکشی هم بگیرید در واقع  چه جایی دارد که بتواند خود و خانواده اش را اداره کند؟ به نظر می‌رسد آقای روحانی و مشاورانشان خیلی زودتر از این‌ها باید متوجه این قضایا می‌شدند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید