گزارش وضعیت ایمنی بوستان های پایتخت ارائه شود

1

رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران ضمن ابراز تاسف از حادثه اخیر بوستان شهدای گمنام منطقه ۱۵، خواستار بررسی وضعیت ایمنی کلیه بوستان های تهران در بازه زمانی مشخص و ارائه گزارش آن شد .

به گزارش خبرگزاری مهر، مجتبی شاکری در تذکر پیش از دستور خود در دویست و شصت و دومین جلسه شورای شهر تهران، ضمن تاکید بر ضرورت شناسایی مسببان این حادثه، در عین حال گفت: باید مراقب باشیم تا در شلوغی رسیدگی به علل حادثه و پاسخگویی به رسانه ها مظلوم کشی رخ ندهد و سهم هرکسی اعم از پیمانکار، ناظر و مدیر که مسوولیتی در این حادثه داشته با هم دیده شود.

وی در ادامه با انتقاد از نحوه پوشش اخبار صحن علنی هفته گذشته توسط اخبار ۲۰:۳۰ اظهار کرد: این بخش خبری استدلال های بنده در مخالفت با طرح نگارخانه ای به وسعت یک شهر را پخش نکرد و در مقابل اظهارات مخالفان بنده به طور کامل پخش شد.

شاکری که ۳۵ مورد از تابلوهای نصب شده در سطح شهر در قالب نگارخانه ای به وسعت یک شهر را برای همکاران خود در شورای شهر به نمایش گذاشت، خاطرنشان کرد: در تذکر هفته گذشته به موضوع جانمایی نادرست تابلوها و تابلوهای گنگ و نامفهومی که به نمایش گذاشته شده اشاره کردم که نمونه هایی از آنها را نیز به همراه آورده ام.

وی با اشاره به تناقض آمارهای اعلام شده درباره طرح نگارخانه ای به وسعت یک شهر، گفت: رییس سازمان زیباسازی تعداد تصاویر را ۸۰۰ مورد عنوان کرد و معاون وی ۱۶۰۰ مورد و در عین حال در گزارش رسمی و مکتوب تعداد تابلوها ۲۹۰۰ مورد اعلام شده است. این در حالی است که برابر گزارش شهرداری تهران ۲۰۰ تابلو متناسب با نیمه شعبان و ۲۰۰ تابلو با موضوع آزادسازی خرمشهر نیز نصب شده بود. بنابراین نیمه شعبان و فتح خرمشهر با این سهم اندک از تبلیغات محیطی در میان ۲۹۰۰ تابلوی طرح نگارخانه ای به وسعت یک شهر گم شد. ضمن اینکه جانمایی آثار هنری در کنار بزرگراه و خیابان هیچ توجیه علمی، منطقی و هنری ندارد.

این عضو شورای شهر تهران با انتقاد از عبارت های کلی، بی خاصیت و سستی که در تابلوهای ویژه ایام نیمه شعبان درج شده است، گفت: جملاتی با مضامین «آقا مخلص شما هستیم!» که جریان انحرافی عنوان می کرد و فاقد انرژی است، سودی ندارد. همان گونه که رهبری در سال گذشته نیز دغدغه داشتند، جملات باید دارای انرژی ضداستکباری باشد و ضمن نمایش جایگاه ممتاز ایران در منطقه، از مقاومت گروه هایی نظیر انصار الله، حزب الله و حشد الشعبی یاد کند.

شاکری در ابتدای سخنانش انتخاب لاریجانی به عنوان رییس مجلس دهم را نیز تبریک گفت.

مهدی چمران،‌ رییس شورای شهر تهران نیز پس از استماع سخنان شاکری از پیشنهاد ارائه گزارش ایمنی پارک ها در شورای شهر استقبال کرد و مقرر شد این گزارش در آینده نزدیک به صحن بیاید.

 

این گفت وگو را در سایت خبرگزاری مهر مشاهده بفرمائید.

این گفت وگو را در سایت خبرگزاری فارس مشاهده بفرمائید.

این گفت وگو را در سایت خبری نیویدار مشاهده بفرمائید.

این گفت وگو را در سایت خبری بلدیه مشاهده بفرمائید.

این گفت وگو را در سایت خبرگزاری ایسنا مشاهده بفرمائید.

این گفت وگو را در سایت خبرگزاری ایرنا مشاهده بفرمائید.

 

 

دیدگاه ها غیرفعال است