پرداخت بیش از هفت هزار فقره وام به فرهیختگان شهر

1

رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران از پرداخت هفت هزار و 100 فقره وام قرض الحسنه از طریق کمیته وام فرهیختگان شورای شهر تهران طی سال های 89 تا 95 خبر داد.
مجتبی شاکری در تذکر پیش از دستور خود در سیصد و چهل و دومین جلسه علنی شورای شهر تهران، ضمن ارائه گزارشی در خصوص عملکرد کمیته وام فرهیختگان شورای شهر تهران که خود مسوولیت آن را به نمایندگی از شورای شهر بر عهده دارد، گفت: از اواخر سال 89 تا پایان سال 95 مجموعا 29 میلیارد تومان تسهیلات به اصحاب رسانه، هنرمندان، ورزشکاران، فعالان قرآنی و نویسندگان پرداخت شده است.
به گفته وی، تاکنون دو هزار نفر از اصحاب رسانه، یکهزار و 500 نفر از هنرمندان، یکهزار و 400 فعال قرآنی، یکهزار و 100 ورزشکار و 900 نویسنده از تسهیلات صندوق مذکور استفاده کرده اند که افتخار بزرگی برای مجموعه شورا و شهرداری است.
وی در ادامه با اشاره به کلید واژه هایی از بیانات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری که با امنیت و اقتدار ملی ما گره خورده است، گفت: این کلیدواژه ها حاصل دهه های طولانی فشار استکبار بر ملت ایران است و هرگز نباید در رویکردی دیپلماتیک به واژگان بی محتوا تبدیل شود. یکی از این کلید واژه ها «شیطان بزرگ» است که امام راحل به امریکا نسبت داد و مقام معظم رهبری نیز در سال اخیر واژه «ابلیس مجسم» را درباره آن به کار برد. اکنون که افسارگسیختگی ترامپ را مشاهده می کنیم و فجایع دردناکی مانند آنچه در فوعه و کفریا رخ داده و کودکان بی گناه را به خاک و خون کشیده است با عاملیت امریکا در منطقه رخ می دهد، نباید عده ای در داخل به دنبال تقلیل دادن کلید واژه های اقتدار ملی باشند و با نوعی عقب نشینی اعلام کنند امریکا دچار خطای محاسباتی یا سوء تفاهم شده است. این فرونشست سیاسی عمق کینه مقدسی که امام راحل توصیه کردند در دل ها زنده بماند را کمرنگ و به تدریج بی رنگ می کند.
وی با بیان اینکه برخی تلاش می کنند به صورت مهندسی شده از کلیدواژه های مذکور عبور کنند و واژه های کم رمق دیگری را جایگزین کنند، گفت: نباید به شجره ملعونه خبیثه آل سعود واژگان سردتری مثل عصبانیت را نسبت دهیم و باید از این تغییر رویه جلوگیری شود.

دیدگاه ها غیرفعال است