ناراحت شدن برخی از مورد تهاجم قرار گرفتن دشمن،‌ عجیب است

1

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به بیلبوردهای حقوق بشر آمریکایی» در سطح شهر، گفت: ناراحت شدن برخی از مورد تهاجم قرار گرفتن دشمن،‌ عجیب است و انسان به ایرانی بودن آنها شک می‌کند.

مجتبی شاکری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم،‌ درباره بیلبوردهای نصب شده در سطح شهر با موضوع « حقوق بشر آمریکایی»،‌ اظهار داشت: سازمان زیباسازی شهرداری با این اقدام به استقبال فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص هفته حقوق بشر آمریکایی رفت.

وی ادامه داد: سازمان زیباسازی در این راستا کمپینی تشکیل داد و گرافیست‌های تعیین شده بر اساس اعمالی که آمریکایی‌ها داخل‌ و خارج از مرزهای خودشان انجام می‌دهند، طرح‌هایی انجام دادند که برخی از آنها به نمایش گذاشته شد.

رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران تصریح کرد: به عقیده بنده این اقدام یک نوع روزآمد بودن در لبیک به مقام معظم رهبری است که هم کار پسندیده‌ای است و هم معنای عینی موضع‌ داشتن محسوب می‌شود. همان‌طور که شاعران هم باید موضع داشته باشند، شعارهای شهر، مسائلی که در جریان است و روایاتی که در معرض دید قرار می‌گیرد نیز باید موضع داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: این اقدام نمایش موضع داشتن است که در مجموع کار مثبتی است و امیدوارم این رویکرد صحیح که در برخی کارهای سازمان زیبا‌سازی مانند کمپین کار و تلاش مشاهده می‌شود،‌ ادامه داشته باشد و برخی از آنها را در قالب سازه‌های ماندگار به نمایش بگذاریم و در این راستا از ظرفیت 2 هزار بوستان موجود در شهر استفاده کنیم.

شاکری در ادامه گفت: باید شجاعت طراحان را برای اینکه بگوییم مردم از این‌که ظالمی ذلیل و جنایتکاری حتی در قالب یک جمله و طرح محاکمه شود، خشنود می‌شوند تقویت کرد و روحیه‌ای ایجاد کنیم که این اقدامات ادامه داشته باشد.

وی اظهار داشت: برخی معتقد بودند آمارهایی که در بیلبوردهای مربوط به حقوق بشر آمریکایی نمایش داده شده،  یک موضوع درونی در آمریکاست و خودمان هم دارای مشکلاتی هستیم. این در حالی است که آمریکا‌یی‌ها وقیحانه جنبه‌های مثبت ما را به عنوان جنبه‌های ضد حقوق بشر نشان می‌دهند و صدای هیچ فردی در فضای مجازی بلند نمی‌شود.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهرتهران تصریح کرد: تعجب می‌کنم از اینکه وقتی آمارهای آنها که تحلیل ما هم نیست و نشان می‌دهد چقدر از کودکان مورد تجاوز و چقدر از زنان مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند یا چه تعداد فرزند نامشروع به دنیا آمده منتشر می‌شود، برخی را برمی‌انگیزد، در این شرایط انسان به ایرانی بودن برخی از آنها شک می‌کند چراکه ناراحت شدنشان از مورد تهاجم قرار گرفتن دشمن، عجیب است.

 

این گفت وگو را در خبرگزاری تسنیم مشاهده بفرمائید.

دیدگاه ها غیرفعال است