منتقدین وموافقین بیانیه لوزان بایکدیگرمناظره کنند

2

منتقدین و موافقین بیانیه لوزان باید با یکدیگر مناظره کنند تا مردم یک برداشت صحیح از این بیانیه داشته باشند.

مجتبی شاکری عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم با اشاره به متن بیانیه قرائت شده در رابطه با توافق هسته‌ای در لوزان سوئیس گفت: به نظر می‌رسد آن مقداری از توافق هسته‌ای که منتشر شد، قابل افتخار کردن نیست. این که ما 3000 سانتریفیوژ را به 1000 سانتریفیوژ تنزل بدهیم که آن هم قادر به غنی‌سازی نباشد، قابل افتخار کردن نیست.

وی افزود: این که اعلام کنیم سایت فردو به مرکز مطالعاتی تبدیل شده، افتخاری ندارد. این که تأسیسات آب سنگین اراک باز طراحی شود، افتخاری ندارد. این 10 سالی که آقایان سخاوتمندانه کشور ما را از لحاظ هسته‌ای با محدودیت رو به رو کردند، قابل قبول نیست. این که در تعیین مقدار و میزان غنی‌سازی و تعداد سانتیفیوژها اختیاری نداریم، قابل قبول نیست.

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران با بیان این که قرار بر این نبود که ما اورانیوم غنی‌سازی شده را به خارج از کشور انتقال دهیم، تأکید کرد: ما از تیم هسته‌ای خودمان انتظار داریم واضح و شفاف با مردم سخن بگویند. فارسی را به فارسی ترجمه کردن و مخالف متن صحبت کردن، هیچ توجیهی ندارد.

شاکری خاطرنشان کرد: منتقدین و موافقین بیانیه لوزان باید با یکدیگر مناظره کنند تا مردم یک برداشت صحیحی از این بیانیه داشته باشند. ناقص گفتن اخبار مذاکرات هسته‌ای “هم‌دلی و هم‌زبانی” را به وجود نمی‌ آورد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها غیرفعال است