عملکرد رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری شائبه سیاسی ندارد/استفاده از الفاظ کلی جفا به مدیریت شهری

1

مجتبی شاکری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، درباره اظهارات مطرح شده از سوی یکی از اعضای شورا درباره سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، اظهار داشت: شورای شهر ناظر، هدایت کننده و حمایت کننده است، اگر این جایگاه به درستی شناخته شود می تواند در اصلاح مدیریت شهری تأثیر به سزایی داشته باشد در غیر این صورت برای آرامش مردم و حتی شورای شهر هزینه ایجاد می کند.

 

وی ادامه داد: یک روز بعد از وقوع حادثه آتش سوزی در خیابان جمهوری که سال گذشته رخ داد،  یکی از اعضای شورا موضوع استعفای شهردار را بدون کار تحقیقی و گزارش مستند، مطرح کرد. ممکن است ظاهر این موضوع موج سواری بر حوادث باشد اما در آینده نشان داد که چه میزان برای اعضای شورا هزینه ایجاد کرد و در حالی که بیش از 200 ساعت کار کارشناسی روی این موضوع انجام شد اعضا پذیرفتند طرح این موضوع بی ربط بوده است.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه اعضای شورا باید متوجه جایگاهی که در آن قرار دارند، باشند، تصریح کرد: مشابه این مسئله درباره تکریم زنان در شهرداری تهران پیش آمد که کار بسیار درستی بود و نماینده های مجلس و ائمه جمعه آن را تأیید کردند اما برخی اعضای شورای شهر این اقدام را با رفتار طالبان و داعش مقایسه کردند البته از این دست اظهار نظرها گاه و بیگاه مطرح می شود.

وی افزود: به واقع جایکاه نظارت، عالمانه حرف زدن و از ایجاد تشویش بین مردم جلوگیری کردن بسیار حائز اهمیت است و به کار گیری الفاظی مانند داعش، طالبان و گفتن اینکه شهرداری به تفکیک زباله بپردازد نه تفکیک جنسیتی ادبیات یک نماینده در شورای شهر نیست.

شاکری خاطرنشان کرد: همه ما آگاه هستیم که در حوزه اجرایی فعالیت کردن چه میزان سخت است؛ کاری که نمایندگان مجلس انجام می دهد با کاری که دولت انجام می دهد بسیار متفاوت است زیرا دولت در میدان عمل قرار دارد، این موضوع نیز درباره شهرداری و شورای شهر صدق می کند در این بین مدیران با مسائل مختلفی رو به رو هستند و ما باید به آنها کمک کنیم و اگر درباره موضوعی معترض هستیم ابزار نظارتی در اختیار داریم.

وی در ادامه گفت: اگر بدون سند و عدله واژه ها را بدون توجه به باری که در جامعه دارند به کار گیریم و مدیران را تهدید کنیم، درست نیست. اگر بنا داریم جلوی  خطایی را بگیریم با بیان دلیل و برهان می توانیم حتی کسانی که با ما زاویه سیاسی دارند را هم قانع کنیم.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران تصریح کرد: اقداماتی که سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در مدت مدیریت جدید آن انجام داده مانند برنامه  تأثیرگذار تجلیل از مادران شهید مثبت بوده و شائبه سیاسی در آن ملاحظه نکرده ام. در عین حال اگر عضو شورا از این سازمان بازدیدی داشته، متوجه نکته ای شده و آن را مستند بیان نکند و از الفاظ کلی استفاده کند، جفا به مدیریت شهری است.

شاکری در ادامه به اشاره به اظهار نظر یکی از اعضای شورای شهر تهران درباره ریاست شورا، گفت: من فکر می کنم بیشتر از اینکه استفاده از برخی واژه ها عالمانه و با ارائه مصادیق باشد کارکرد رسانه ای و موج آفرینی دارد اما به هر ترتیب فکر نمی کنم این شیوه خوبی برای نقد باشد.

وی در پایان گفت: از زمانی که چمران رئیس شورا شده بیان تذکرات نظم گرفته در حالی که در گذشته طرح تذکرات تبدیل به سخنرانی می شد ولی شرایط فعلی باعث شده مباحث زودتر به جمع بندی برسد.

دیدگاه ها غیرفعال است