پاسخگوی تذکرات اعضای شورای شهر شهرداران مناطق نیز باشند

1

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: پاسخگوی سوالات و تذکرات اعضای شورای شهر تنها شهردار تهران نباشد و شهرداران مناطق نیز باید پاسخگو باشند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، مجتبی شاکری در یکصد و پنجاه و ششمین جلسه علنی شورای شهر تهران، در تذکرات پیش از دستور اظهار داشت: آیین نامه‌ای را که برای اعضا حق تذکر و سوال را قرار می‌دهد موقعیتی است تا تعامل شورا و شهرداری بیشتر شود.

وی ادامه داد: نقص جدی که وجود دارد این است که ما از تجربه بین مجلس و دولت و آیین‌نامه‌های آن استفاده نکرده‌ایم در مجلس تذکرات و سوالات فراوان انجام می‌شود و تنها وزیر مربوطه پاسخگو است.

شاکری افزود: در مدیریت شهری که جایگاه بسیار مهمی دارد در هر تذکر شخص شهردار باید پاسخگو باشد و ما نیز می‌توانیم مشابه مجلس با خود شهردار منطقه مستقیم برخورد داشته باشیم تا در هر تذکر انگشتان به طرف شهردار تهران اشاره نرود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: آیین‌نامه‌ها باید به گونه‌ای تنظیم شود که هر کس تذکر دارد به راحتی تذکر خود را عنوان کند و بعد از اینکه سوالی مطرح شد مانند مجلس قانع شدن از پاسخ به آن سوال را از تمام جمع بخواهند و تنها از سوال‌کننده پاسخ نخواهند.

وی درباره طرح سنجش عدالت نیز اظهار داشت: این طرح در سال 87، اجرایی شد و در سال 90 مجددا تکرار گردید. سنجش عدالت در شهر بود ولی سلامت را به نوعی در شهر هدف قرار داده بود و حدود هزار صفحه تحقیق در ابعاد مختلف در این خصوص صورت گرفته بود که از اعضای شورای شهر تقاضا دارم نظر خود را در خصوص این طرح عنوان کنند.

در ادامه مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: در روز یکشنبه گذشته در کمیسیون هیات دولت موضوعی مطرح شد که هنگامی شهردار از سوی اعضای شورای شهر استیضاح می‌شود استاندار یا وزیر کشور نیز در صورت تائید آن رأی شهر را عزل کند که بنده نیز مخالفت کردم و این موضوع رأی نیاورد.

 

این گفت وگو را در سایت خبرگزاری فارس مشاهده بنمایید.

دیدگاه ها غیرفعال است