جنگ در یمن برای عربستان یک مبارزه باخت باخت بود

1

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران گفت: به نظر می‌رسد عربستان یک مبارزه باخت باخت را دنبال کرد و پیامدهای این شکست بیش از پیش دامن این کشور را خواهد گرفت.

مجتبی شاکری عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم با اشاره به پیامدهای تجاوز عربستان به یمن گفت: در دوران ملک عبدالله عربستان مقداری با طمأنینه بیشتری با کشورهای منطقه برخورد می‌کرد اما از زمان نشستن شاه جدید بر تخت ریاست عربستان، آتش افروزی این کشور افرایش پیدا کرد.

وی افزود: تمام پیش بینی‌های عربستان در رابطه با این جنگ از بین رفت. آن‌ها نتوانستند منصور هادی(نخست وزیر انتخابی برای دولت انتقالی) را برگرداند. نتوانستند انصار الله را تسلیم کند و نتوانستند قدرت خود را به رخ کشورهای دیگر بکشانند.

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران با بیان اینکه تنها نتیجه حمله عربستان به یمن شنیده شدن صدای مظلومیت مردم یمن توسط جهانیان بود، اظهار داشت: این مقاومت در برابر جنگ ناجوانمردانه عربستان دستاورد مثبتی برای مردم یمن است.

شاکری خاطر نشان کرد: به نظر می‌رسد عربستان یک مبارزه باخت باخت را دنبال کرد و پیامدهای این شکست بیش از پیش دامن این کشور را خواهد گرفت.

دیدگاه ها غیرفعال است