تلاش دشمن برای جهت دهی حکم‌رانی نظام از طریق فضای مجازی

2

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با تاکید بر اهمیت حضور و نقش آفرینی جانبازان در عرصه سیاسی، فرهنگی و اجتماعی کشور، گفت: جمعیت جانبازان در این راستا باید در مدیریت ظرفیتهای فضای مجازی پیشتازی کند.

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس، مجتبی شاکری دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در جریان همایش یک‌روزه دبیران استانی جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی که روز پنج شنبه هفتم شهریور برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته دولت و یادبود شهیدان رجایی و باهنر، با تاکید بر اینکه همه دبیران جانبازی که در این جلسه حضور دارند، سرمایه های انقلاب اسلامی و مکتب امام خمینی (ره) هستند، گفت: مسوولیتی که در این جمعیت بر عهده بنده قرار گرفته به این معنا نیست که موقعیت و تحلیل ممتاز و جلوتر از دیگر اعضا دارم، کمااینکه از مسوولیت های سابق و حوزه تاثیر تمام اعضای جمعیت در استان ها مطلع هستم.

وی با اشاره به مسوولیت سنگینی که انقلاب اسلامی بر دوش جانبازان گذاشته است، اظهار کرد: این مسئولیت در شرایط فعلی از همیشه سنگین تر شده است.

شاکری به ضرورت نقش آفرینی جانبازان در عرصه سیاسی، فرهنگی و اجتماعی کشور، خاطرنشان کرد: دشمن مشاهده می‌کند که همچنان گروه‌ها و تشکیلات زیادی در مسیر اعتلای انقلاب اسلامی حرکت می کنند و به همان نسبت از ابزارهای گسترده تری برای مقابله با نظام اسلامی استفاده می کند.

شاکری با اشاره به هزینه ٧ هزار میلیارد دلاری امریکا در خاورمیانه برای مهار نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه، یادآور شد: این اخبار را رسانه‌های غربی منتشر کرده اند که امریکا در سال های اخیر متحمل چه هزینه گسترده ای برای ممانعت از اثرگذاری نظام اسلامی در منطقه خاورمیانه شده است.

وی با اشاره به اهمیت منشور گام دوم انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: جانبازان باید در بحث خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی که در این منشور مورد تاکید قرار گرفته نقش آفرین باشند، کمااینکه چنین نقشی را در چهل ساله گام نخست داشته اند و این سخن گزافی نیست جانبازان و ایثارگران جلوداران واقعی این حرکتند.

دبیرکل جمعیت جانبازان با تاکید بر اینکه هنوز میادین انقلاب در عرصه های مختلف از میدان داران پر نشده است، اظهار کرد: با تمام مضیغه هایی که وجود دارد، احساس تکلیف در برابر پرچمی که امام راحل (ره) برافراشتند و خون شهدا زمینه‌ساز تشکیل این جمعیت شده و باید هر اندازه می توانیم از هویت، حیثیت و اعتبار خود برای تحقق اهداف مکتب امام (ره) هزینه کنیم.

شاکری همایش یک روزه سراسری دبیران استانی را به مثابه یک «رزمایش» توصیف کرد و یادآور شد: در این همایش ضمن ظرفیت سنجی امکانات خود در سراسر کشور و پی بردن به اینکه تا چه اندازه برای تحقق اهداف تعریف شده آمادگی داریم، می توانیم عده و عُده خود را در نسبت با شرایط کنونی بسنجیم.

وی با تاکید بر اهمیت استفاده از ظرفیت فضای مجازی که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز بوده است، افزود: همانطور که رهبری تبیین فرموده اند، دشمن دربستر فضای مجازی قرارگاهی تعریف کرده و بنا دارد تصمیم گیری برای تمام مولفه های قدرت  حاکمیت را به خارج از چارچوب نظام و در فضای مجازی منتقل کند. به همین خاطر تاثیرگذاری بر انقلاب در فضای مجازی از رونسانس در اروپا نیز مهمتر و تاثیرگذارتر ارزیابی می شود و در این بستر برای استحاله و سکولاریزه کردن نظام جمهوری اسلامی تلاش می شود.

شاکری دبیران استانی جمعیت جانبازان را به فعالیت و مدیریت در فضای مجازی در بستر شبکه های اجتماعی «سروش» و «ایتا» فراخواند و تاکید کرد: از ٣١ کانال ویژه استانی که اکنون تحت مدیریت دبیران استانی است می توان مخاطبان بسیاری را جذب کرد.

وی در بخش دیگر سخنانش با تاکید بر اینکه منشور گام دوم انقلاب از جمله مواردی است که مقام معظم رهبری تاکید کرده اند باید روی تبیین ابعاد مختلف آن کار ویژه شود، افزود: بر این مبنا جمعیت جانبازان در اعلام مواضع هفتگی خود همواره به این موضوع ورود کرده است.

در ادامه این همایش، احمد مومنی راد، کارگروه ترویج گفتمان انقلاب اسلامی جمعیت جانبازان نیز بخشی از اخبار مهم مربوط به ماه های اخیر را با هدف روشنگری هر چه بیشتر و تبیین جغرافیای سیاسی که اکنون فعالان سیاسی از جمله جمعیت جانبازان در آن حضور دارند، مرور کرد.

وی در این بخش به موضوعاتی از قبیل نکات مهم مطرح شده دیدارهای اخیر مقام معظم رهبری با اعضای مجلس خبرگان، مدال آوران ورزشی، ملاقات احمد توکلی نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی، دیدار نماینده انصارالله یمن و و نکات مهم رهبری خطاب به رییس سازمان تبلیغات اسلامی اشاره کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها غیرفعال است