برخي سياستمداران ساده لوح در آشوب ها دنبال خواسته هاي حزبي بودند

1

خبرگزاري فارس: عضو شوراي مركزي جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي گفت:‌ برخي نخبگان و سياست‌مداران ساده‌لوح فكر مي‌كردند با توجه به شرايط اخير مي توانند به خواسته هاي نادرست حزبي دست پيدا كنند.

 

مجتبي شاكري عضو شوراي مركزي جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي در گفتگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري در خصوص چگونگي برخورد دولت دهم با كشورهاي مداخله‌گر در امور داخلي ايران گفت: جايگاه ايران به خصوص در منطقه و حل مسائلي كه در منطقه خاورميانه وجود دارد و مسائل بين‌المللي جايگاه ويژه‌اي است.

وي افزود: آمريكا و دولت‌هاي اروپايي نمي‌توانند از معادلات ديپلماتيك ايران را حذف كنند و اين واقعيتي است كه موجود است. عضو شوراي مركزي جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي با اشاره به نقش ايران با توجه به قدرت حزب‌الله و پيروزي فلسطين در جنگ 22 روزه غزه در منطقه اظهار داشت: نوع تعامل كشورهاي غربي با ايران بايد با درنظر گرفتن اصول مورد پذيرش ايران باشد. شاكري ادامه داد: آنچه مقام معظم رهبري در اين خصوص فرمودند اين بود كه كشورهاي غربي بخصوص آمريكا و انگليس دچار يك اشتباه بزرگ شدند و يك فرصت بزرگ را براي ارتباط با ايران از دست دادند چرا كه با روي كار آمدن اوباما بنايشان اين بود كه با ايران يك رابطه مثبتي برقرار كرده و مشكلاتشان را حل كنند ولي در اين انتخابات اين زمينه را از دست دادند كه متضرر اصلي خود آمريكا و اروپا است.

وي عنوان كرد: حضور 40 ميليوني مردم در عرصه انتخابات بعد از 30 سال كه مردم نظام جمهوري اسلامي را تجربه عملي كرده‌اند بسيار مهم است. عضو شوراي مركزي جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي دستاورد اين انتخابات را دو موضوع عنوان كرد و ابراز داشت: در انتخابات علاوه بر حضور پرشور مردم در انتخابات كه موفقيت بزرگي براي ما بود آزمون گفته‌هاي كساني كه ادعاي برقراري تعامل مثبت با ايران را داشتند از ديگر موفقيت‌هاي ما بود.

شاكري در خصوص نحوه تعامل و برخورد دولت دهم با كشورهاي مداخله‌گر گفت: عرصه ديپلماسي عرصه‌اي است كه مي‌شود با همين تحليل دست برتر را در عرصه ديپلماسي داشت چرا كه روابط اقتصادي، فرهنگي و سياسي در دنيا بر اساس تحليل كلان شكل مي‌گيرد. وي افزود: دولت دهم در چينش تيم جديد و سياست‌هاي جديدش مي‌تواند اين محاسبات را درنظر داشته و با كساني كه امتحان بد پس داده‌اند مثل انگليس كه در اين جريان بيشترين نقش مداخله‌گر را داشته است روابطش را بر اساس تعبير مقام معظم رهبري كه فرمودند اين كارها را در حساب شما مي‌نويسيم و در تعاملات با شما واكنش نشان مي‌دهيم تنظيم كند. عضو شوراي مركزي جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي به تشريح لايحه‌هاي موجود در عرصه انتخابات پرداخت و تاكيد كرد: پنهان نيست كه چند لايه در ماجراي انتخابات با هم متصل شدند و به اين وضعيت ناآرامي‌ها در جامعه دامن زدند كه حلقه اول در بيرون از كشور از مدت‌ها قبل اسلام‌ هراسي و ايران‌ هراسي را دنبال مي‌كرد و در داخل هم با كمك به كساني كه نوع تفكرشان، تفكر دولت سكولار بوده و قبلا شعار خروج از نظام را داشتند درصدد ايجاد اغتشاش بودند. شاكري اضافه كرد: حلقه سوم برخي نخبگان و سياست‌مداران ساده‌لوحي بودند كه فكر مي‌كردند مي‌شود با توجه به اين شرايط به خواسته هاي نادرست حزبي خودشان دست پيدا كنند. از همين رو جدا كردن اين لايحه‌ها شرايط را قابل درك مي‌كند. وي با بيان اينكه با جدا نكردن اين لايحه‌ها از هم همه را دشمن فرض مي‌كنيم، خاطرنشان كرد: شفاف‌سازي كه رسانه ملي مي‌تواند با برگزاري مناظره‌ها و گفتگوها وقايع انتخابات را نشان بدهد بسيار مهم است كه با اين روش مردم مي‌توانند واقعيات انتخابات را از منظر كلان، ميانه و جزء ملاحظه كنند. عضو شوراي مركزي جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي ادامه داد: بحث مقام معظم رهبري در خصوص اينكه دوست را دشمن و دشمن را دوست ندانيد اين بود كه صفوف از هم جدا شود تا متوجه شويم كه جمعيت اندكي هستند كه از روي كينه‌ورزي با دشمن دست داده‌اند و در مقابل اكثريت مردم با احترام به قانون اساسي پاي صندوق‌هاي راي حاضر شدند.

شاكري در خصوص نحوه شكرگزاري دولت در مقابل اين حضور پرشور مردم گفت: با جمع‌بندي مباحث مناظره‌ها به نوعي واكاوي مطالبات مردم صورت گرفت هرچند برخي از سر سياه‌نمايي در مسائل اغراق كردند كه جمع‌بندي اين مباحث مي‌تواند به عنوان منشور مطالبات مردم هرازچند گاهي گفته شود. وي ابراز داشت: مسئولين مي‌توانند با احصاء مطالبات مردم در مواردي كه مطالبات مردم ادا شد و در جاهايي كه مطالبات مردم باقي مانده است در اين خصوص حركت كرده و اقدامات را به محضر مردم برسانند. عضو شوراي مركزي جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي در پايان براي جمع‌آوري مطالبات مردم به وجود آوردن دستگاه‌هايي كه بتوانند مطالبات صنفي، قومي، سني و غيره مردم را جمع‌آوري كنند لازم دانست و تاكيد كرد: اين دستگاه‌ها مي‌توانند با جمع‌آوري مطالبات مردم آنها را به دستگاه‌هاي تصميم‌‌ساز و اجرايي انتقال دهند تا شكر اين حضور به جا آورده شود.

دیدگاه ها غیرفعال است