سه قوه برای تحقق بیانات رهبری در همکاری قوا، گام‌های عملیاتی بردارند

2

دبیر کل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با اشاره به تاکید رهبر انقلاب به سران قوا بر پرهیز از حاشیه‌ها گفت: روسای سه قوه باید مشخص کنند که برای تحقق منویات رهبری می خواهند چه گام های عملیاتی را بردارند.

مجتبی شاکری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره فرمایشات رهبر انقلاب مبنی بر همدلی و همکاری قوای سه‌گانه اظهار کرد: عملکرد قوای سه گانه در هم تنیده است به طوری که اگر نمایندگان مجلس فهم درستی از مشکلات و نیازهای قوه مجریه نداشته باشند، نتیجه تلاش هایشان به کار دولت نمی آید.

وی در عین حال خواستار همکاری دولت با مجلس در زمینه قانون گذاری شد و در این رابطه به برنامه هفتم توسعه اشاره کرد و توضیح داد: به دلیل تاخیر در تدوین برنامه، بودجه ۱۴۰۲ بدون برنامه هفتم توسعه تصویب شد که این رویه منطقی نیست و باید هرچه سریعتر لایحه برنامه هفتم به مجلس ارسال شود.

دبیر کل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با بیان اینکه نکات فراوانی برای همکاری مجلس و دولت وجود دارد، خواستار آن شد که دولت از ظرفیت مجلس استفاده کرده و در جلسات محدودتر نکات و تذکرهایی که نمایندگان درباره برخی وزرا دارند، را مورد بررسی قرار دارند.

این فعال سیاسی حضور بی نظیر مردم در نماز عید فطر تهران و سایر شهرها و مناطق کشور را همچون راهپیمایی ۲۲ بهمن بی نظیر توصیف کرد و افزود: مردمی که اینگونه به صحنه آمدند، آمادگی دارند که موضوع مشارکت برای آنها تعریف شود. این نکته کلیدی است و ما باید نقش مردم را در قوه مجریه، قضاییه و مقننه تعریف کنیم. نمی‌شود فقط بگوییم مردم در صحنه کمک کنند باید موضوع مشارکت را تعریف کنید که بگویید که مردم چگونه می‌توانند این مشارکت را انجام دهند.

شاکری ادامه داد: زمانی مردم باید در قالب شرکت‌های دانش‌بنیان مشارکت کنند، زمانی دیگر باید کارهای جهادی و زمانی هم باید کارهای تعاونی را انجام دهند؛ بنابراین باید موضوع مشارکت را برای مردم تعریف کرد تا نقش‌آفرین باشند.

همکاری سه‌قوه و اهمیت آن در مشارکت مردم

این فعال سیاسی، هماهنگی سه قوه برای پیشبرد اهداف اصلی کشور را موضوعی مهم دانست و با اشاره به تاکید رهبر انقلاب در نپرداختن به حاشیه‌ها گفت: ما اکنون در معرض گستاخی و کینه‌ورزی رسانه‌های معاند خارجی و کسانی که در داخل تکرار کننده و دنبال‌کننده خواسته‌های دشمنان هستند، قرار داریم که به دنبال حاشیه سازی هستند.

عضو جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی افزود: معاندان از هر موضوعی برای ایجاد اختلاف بهره برداری می کنند تا وحدت قوای سه‌گانه شکسته شود. این مسئله در فضای رسانه‌ای پرتکرار است با یک تصویر، جمله و یا توییتی که انجام می‌شود این موضوع را دامن زده و حاشیه‌سازی می‌کنند.

روسای سه‌قوه، سخنان رهبری را عملیاتی کنند

دبیر کل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی عنوان کرد: مسئولان باید روی موضوعات اصلی کشور تمرکز کرده و به فرعیات نپردازند تا بیانات رهبری جامه عمل پوشانده شود.

شاکری ادامه داد: اینکه رهبر معظم انقلاب بر پرهیز از حاشیه‌ها تاکید کردند، به این معناست که باید روسای سه قوه به صراحت عنوان کنند که در حوزه کاری خود در صدد انجام چه کارهای عملیاتی هستند و در این رابطه باید چند گام عملیاتی نیز عملیاتی نیز طراحی کنند تا شرایط جدیدی برای کشور فراهم شود.

 

دیدگاه ها غیرفعال است