ارتقاء هویت محلات در گروی تلاش و همفکری شورایاران است

2

مجتبی شاکری رئیس کمیته فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران در چهارمین هم اندیشی شورایاران محلات 20 گانه که با حضور مهندس علیرضا جاوید شهردار منطقه 4، معاونان، مدیران و شهرداران نواحی 9 گانه برگزار شد با بیان اینکه شورایاران، آینده مملکت هستند و می توانند هویت محلات را ارتقاء دهند افزود: شورایاران باید تلاش کنند تا با پتانسیل ها و ظرفیت های معنوی موجود، هویت محلات را ارتقاء دهند و شناسنامه محلات را تکمیل کنند.

وی افزود: برای توسعه همه جانبه محلات بویژه توسعه اجتماعی، ابتدا باید ضمن برنامه ریزی منسجم، باید فیزیک محلات را درست کرد زیرا نمای محلات به نوعی آبروی محله محسوب می شود و باید آن را جدی گرفت.البته کالبد محله فیزیک آن است که باید به زیبایی به آن پرداخت ولی نباید به روح محله که آبرو وهویت آن است بی اعتنا بود.
شاکری در ادامه 3 پیشنهاد خود را جهت بهبود وضعیت فرهنگی، اجتماعی و مذهبی کلانشهر تهران عنوان کرد و افزود: طراحی معماری اسلامی برای ساختمان های در حال ساخت موضوع بسیار مهمی است که می تواند هویت محلات را ارتقاء دهد و باید مدیران شهری این حساسیت را برای سازندگان ایجاد نمایند تا در زمان ساخت و سازها به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.
رئییس کمیته فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به طراحی سبک لباس ایرانی اسلامی افزود:  طهران پایتخت ام القرای جهان اسلام محسوب می شود و پایتخت نشینان نیز باید از لحاظ پوشش اسلامی الگوی سایر شهر ها باشند. در این میان برنامه ریزان حوزه فرهنگی و اجتماعی باید با برگزاری مسابقات طراحی لباس و برپایی نمایشگاه از طراحان مد دعوت کنند تا در این کار با شهرداری مشارکت نمایند.
وی در ادامه با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری(مدظله) مبنی بر ساخت اسباب بازی های ایرانی اسلامی گفت: معاونت امور اجتماعی و فرهنگی مناطق باید با همکاری سرای محلات ذهن کودکان را به سمت خلاقیت ببرند و بتوانند با توجه به تاکید مقام معظم رهبری(مدظله) و با استفاده از طراحان داخلی اسباب بازی های ایرانی اسلامی را تولید کنند. 

شایان ذکر است در ادامه این نشست دبیران شورایاری منطقه، به بیان نقطه نظرات و مشکلات محله خود پرداخته و از تعامل مطلوب مدیریت شهری منطقه با شورایاران تقدیر و تشکر کردند.

دیدگاه ها غیرفعال است