ادعای رانت مطرح شده پاسخ مسجدجامعی را می طلبد/صدور رای قلع و قمع برای ملک منتسب به برادر مسجدجامعی

1

رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران با بیان اینکه کمیسیون ماده 100 برای ملک منتسب به برادر احمدمسجدجامعی رای قلع و قمع صادر کرده است، درخواست کرد که ادعای رانت مطرح شده پاسخ مسجدجامعی را می طلبد تا جزییات موضوع را شفاف کند.

مجتبی شاکری در جریان جلسه غیرعلنی امروز شورای شهر تهران با اشاره به اینکه پیش از این درباره جزییات ادعای استفاده از رانت توسط احمد مسجدجامعی مطلع نبودم، گفت: من اولین بار این قول را از زبان برخی اعضای اصلاح طلب شورای شهر نظیر محمد سالاری و غلامرضا انصاری شنیدم که گوشزد می کردند کسانی قصد پرونده سازی برای برخی اعضا دارند. بعدتر آقای مسجدجامعی هم به صراحت اعلام کرد هر کس چیزی از من دارد آن را بیان و منتشر کند.

وی ادامه داد: این گونه بود که نسبت به موضوع حساس شدم و طی پیگیری اخیر مطلع شدم ملک مورد نظر در منطقه ۳که یکی از خبرگزاری ها مدعی شده مسجدجامعی از رانت 5/7 میلیارد تومانی برای ساخت آن استفاده کرده است، در ماه اخیر بواسطه ۱۲۳۰متر تخلف رای قلع و قمع کمیسیون ماده 100 دریافت کرده  که هنوز اجرا نشده است.

شاکری با بیان اینکه بهتر بود قبل از اینکه اختلاف به نقطه رای قلع و قمع برسد، حل و فصل می شد، گفت: اکنون که این رای صادر و پوشش خبری داده شده، باید با منطق و تعقل این موضوع را شفاف سازی و روشن کنیم.

وی ابراز عقیده کرد: این که هر چیزی به اعضای شورای شهر نسبت داده شود و اعضا به آن پاسخ ندهند و توجه نکنند، کار صحیحی نیست چراکه خبر پخش شده و باید با استدلال قانونی به آن پاسخ داده شود تا افکار عمومی در جریان اطلاعات صحیح قرار بگیرند.

شاکری توصیه کرد شخص احمد مسجدجامعی در شفاف سازی کم و کیف این مدعا و علت عدم اجرای رای قلع و قمع در پروژه ساختمانی مذکور پیش قدم شود و به افکار عمومی پاسخ دهد چراکه اگر بنا باشد آرای قلع و قمع در پروژه منتسب به اعضای شورای شهر اجرا نشود، کل آرای قلع و قمع به نوعی زیر سوال می رود.

رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران در بخش دیگر سخنانش ضمن گرامیداشت سالگرد صدور فرمان امام خمینی (ره) به تشکیل بنیاد شهید و نیز روز تکریم مادران شهدا همزمان با ایام رحلت ام البنین (علیها سلام)، گفت: طرح مادران آسمانی که سال گذشته همزمان با ولادت حضرت زهرا (س) اجرا شد، امسال نیز قرار است در ابعاد وسیع تری با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران تکرار شود.

وی توضیح داد: سال گذشته گروهی متشکل از جوانان، روحانیون، بسیجیان، اعضای شورای شهر و نمایندگان مجلس به در خانه 1500 مادر شهید مراجعه و با آنها ملاقات کردند. امسال این برنامه با ورود شهرداری تهران قرار است 12 هزار مادر شهید در قالب این طرح زیارت شوند و امیدوارم این کار ارزشمند با قوت دنبال شود.

دیدگاه ها غیرفعال است