دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی گفت: ما کشور فقیری نیستیم و منابع بسیاری داریم و خیلی از مشکلات اقتصادی فعلی ربطی به تحریم‌های خارجی ندارد.

مجتبی شاکری دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، درباره وضعیت اقتصادی کشور و عبور از این شرایط اظهارداشت: آنچه ما الان شاهد هستیم به دلیل کاشت و برداشت‌ و سیاست‌هایی است که قبلاً گرفته شده و نتیجه این است که ارزش پول ملی ما الان پایین آمده است.

وی بر همین اساس به قاچاق کالا، بیکاری یا وضعیت دلار و سکه اشاره کرد که از مسائل جدی کشور به شمار می‌رود و افزود:‌ این‌ها نتیجه سیاست‌های کسانی بوده که آن را رقم زدند و الان خسارت وارد کرده‌اند، از این رو آقای روحانی باید کسانی که این تصمیمات را گرفته‌اند به هر دلیل و هر شاخصی که بوده کنار بگذارد و تصمیماتی گرفته شود تا از این مرحله بتوانیم عبور کنیم.

شاکری با تأکید بر اینکه همانگونه که نمایندگان هم می‌گویند اولین گام تغییر تیم اقتصادی دولت است، اظهارداشت:‌ از زمان رشد قیمت‌ها زمان زیادی می‌گذرد اما تغییری را شاهد نبوده‌ایم.

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در ادامه به موضوع مهم دیگر اشاره و با بیان اینکه به گونه‌ای با مردم صحبت نشود که آنها ترس و دلهره داشته باشند، گفت: ما در دوران جنگ هم موشک‌باران صدام و هم‌پیمانانش را تحمل را با همدلی پشت سر گذاشتیم و در حال حاضر نیز باید همین روحیه همدلی وجود داشته باشد تا از این مرحله نیز عبور کنیم.

وی در ادامه تصریح‌کرد: دولت باید برای طبقات پایین بسته‌های معیشتی فراهم کند چراکه گاهی این آسیب‌ها برای آنها جبران‌ناپذیر است؛ خود مردم هم باید به یکدیگر رحم کنند، نباید برخی تولیدکنندگان در این شرایط قیمت اجناس را بالا ببرند.

شاکری خاطرنشان کرد: دولت و مجلس می‌توانند دهک‌های بالای یارانه را حذف کنند چرا که برخی از این دهک‌ها دارای درآمدهای قابل توجه هستند که با حذف آنان کمک به دهک‌های پایین خواهد بود. 

وی همچنین یادآورشد: ما باید بودجه‌ای که در اختیار داریم مدیریت کنیم تا وضعیت به آرامش برسد؛ گفته می‌شود حدود 170 نفر حال کمتر یا بیشتر 70 تن طلا را خریداری کردند در این شرایط قوه قضاییه باید به این نوع موارد رسیدگی کند تا کشور دچار مشکل نشود.

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی تأکید کرد: قوای سه‌گانه و مردم باید هوشمندانه دست به دست هم داده و شرایط را مدیریت کنند تا فرصت را از دست ندهیم.

وی با بیان اینکه تعجب می‌کنم که چرا برای سفرهای اروپایی و گردشگری برخی، ارز مسافرتی مجانی می‌دهند در حالیکه مردم در کشور با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو هستند؛ اگر همه ما در این مسیر دقت لازم را داشته باشیم به وضعیت سخت نخواهیم رسید.

شاکری در پایان خاطرنشان کرد: ما کشور فقیری نیستیم و منابع زیادی داریم و بسیاری از این مشکلات اقتصادی فعلی ربطی به تحریم‌های خارجی ندارد؛ ترامپ و وزیر خارجه آمریکا با اهانت و تندی علیه ملت ایران صحبت می‌کنند چون می‌خواهند در این وضعیت فشار سنگینی وارد نمایند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید