برخی بنا دارند با درس نگرفتن از تاریخ عبرت روزگار بشوند.

احسان طبری پس از نیم قرن تنفس درفضای مارکسیم مقابل اندیشه حضرت امام خمینی(ره)زانوی ادب بر زمین زد و کژ راهه را نوشت.

چندی است از افتتاح رسمی «باغ کتاب تهران» در اراضی عباس‌آباد می‌گذرد؛ مجموعه‌ای با قابلیت‌ها و ظرفیت‌های قابل توجه فرهنگی به وسعت بیش از شش هکتار که به گفته مدیران شهری، کاربری‌های متنوعی برای آن پیش‌بینی شده است اما با توجه به ایجاد فروشگاه و نمایشگاه دائمی کتاب به مساحت 14 هزار مترمربع در این مجموعه، بیشترین فضا به لحاظ کالبدی، به حوزه کتاب اختصاص یافته است.

رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران در یادداشتی خطاب به منتخبان پنجم برای نظارت بهتر برشهر، هفت توصیه مطرح کرد.

مجتبی شاکری با انتشار یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود، ضمن تبریک پیروزی ملت ایران در جشن انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوی، توصیه کرد فراز و فرود حوادث، طلایه‌دارن جوان مسیر انقلاب را نرنجاند.

چندی پیش یک نمونه موفق از احیای میراث تاریخی شهر در قالب بازسازی خانه مرحوم شهید مدرس و تبدیل آن به «خانه موزه» با مشارکت و تولی‌گری بخش خصوصی در تهران رخ داده است که می‌تواند به منزله یک نمونه موفق مورد مطالعه قرار گیرد و از این تجربه در دیگر نقاط شهر نیز استفاده شود. 

مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری چهره‌ای از *یَوْمَ تُبْلَى السَّرَائِرُ* و روز محاسبه را نشان داد . آنان که با وعده‌های پوک و پوچ باد کاشتند بی‌تردید اکنون باید طوفان درو کنند.

این روزها عده ای از اعضای اصلاح طلب شورای شهر تهران مدیریت شهری را آماج انتقادهای خود قرار داده اند و بی توقف در تریبونهای رسمی و غیررسمی از اینكه شهر در دوره های اخیر ویرانه شده و عملكرد شهردار مسبب این ویرانی بوده است، داد سخن می دهند. رفتار هیجانی از این دست در شمارش معكوس نزدیك شدن به زمان انتخابات دور از انتظار نیست.

بود و نبود؛ معلق بین ماندن و رفتن و قرار گرفتن در آنِ مرگ و حیات، اگرچه اوج حالی است که اهل معرفت آن را می جویند، اما در بین رزمندگان عرصه های ثار و ایثار هم حالی ناب و ستودنی است.

کنکاش در زوایای پنهان و مغفول مانده تاریخ معاصر و بازنمایی روشنگرانه تجربیات تاریخی کشور، یکی از دغدغه‌های جدی هنرمندان متعهد و انقلابی در دورانی است که عده‌ای در داخل و خارج تلاش می‌کنند واقعیت دشمنی بیگانگان با ملت ایران را در حد یک «توهم» تنزل دهند.